Bolesne doświadczenia stanowią tło dla opowieści o tym, jak ważne w radzeniu sobie z chorobą psychiczną są relacje między ludźmi. Twórcy filmów przedstawiają cztery łączące się ze sobą opowieści. Martyna, Oliwka, Kordian i Wiktor jako dzieci trafili na szpitalny oddział psychiatryczny. Pomimo głoszonego od lat przez lekarzy hasła: „nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego”, właśnie kwestia kondycji psychicznej małych pacjentów domaga się społecznej świadomości. W bezkompromisowym świecie rozmowy o emocjach wciąż stanowią tabu. Powrót do zdrowia młodych, wrażliwych ludzi utrudnia znajdujący się w wieloletnim kryzysie system ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
– Tym filmem chcemy poruszyć sumienia. Tylko w zeszłym roku każdego dnia średnio sześcioro polskich nastolatków próbowało odebrać sobie życie. Mimo przygnębiających danych, temat zdrowia psychicznego młodych ludzi ukryty został za społeczną barierą wstydu, lęku i strachu. I choć przez ostatnie lata słyszeliśmy opowieść o „silnym państwie”, oznak tej siły nie sposób było dopatrzyć się na oddziałach psychiatrycznych, gdzie z powodu braku miejsc, dzieci i młodzież po próbach samobójczych lądowały na ziemi, na zniszczonych materacach, obdarte z intymności i godności – mówi Janusz Schwertner.
Opiekunem artystycznym filmu był Jacek Bławut, reżyser i operator, a konsultantem scenariusza – Michał Oleszczyk, filmoznawca i scenarzysta. Za montaż odpowiadał Jerzy Zawadzki. W filmie pojawiają się animacje autorstwa Ribowskiego, a muzykę skomponował Chris Carson, producent współpracujący m.in. z Kukonem, Tede i Quebonafide.
– Wiedzieliśmy, że dotykamy bardzo trudnego tematu. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy opowiedzieli nam otwarcie o najtrudniejszych momentach swojego życia, dzieląc się intymnymi przemyśleniami i historiami. Żeby tak rozmawiać o swoich emocjach, potrzeba naprawdę dużo odwagi. Za tę odwagę im dziękujemy – dodaje Anita Bugajska.
Anita Bugajska, polska wydawczyni, producentka kreatywna i reżyserka związana z Onetem. Film dokumentalny „Nic nie czuję”, który jest jej debiutem reżyserskim.
Janusz Schwertner, polski dziennikarz, publicysta i autor książek. Laureat nagród: Grand Press, European Press Prize oraz Nagrody im. Dariusza Fikusa. Film dokumentalny „Nic nie czuję” jest jego debiutem reżyserskim.
Producentami filmu są Onet i YPO (Young Presidents' Organization).