Produkcja cieszy się również dużą popularnością w kluczowej grupie komercyjnej 16-59, gdzie w 2024 roku osiągnęła średnio 1,1 mln widzów, a w styczniu 2025 roku 1 mln widzów.
W styczniu tego roku serial przyciągnął średnio 2,6 mln widzów, osiągając 21,5% udziału w paśmie. „M jak miłość” wyróżnia się także najwyższą lojalnością widzów – każdy odcinek oglądany jest średnio przez 83% jego trwania (ATS%).
Docenianym przez sympatyków serialu walorem jest szeroko podejmowana w nim tematyka społeczno-obyczajowa. W ciągu dwudziestu kilku lat w „M jak miłość” poruszane były wszelkie możliwe wątki obyczajowe, począwszy od związków nieheteronormatywnych, przez ciążę z gwałtu, rozpad i ponowne zejście się małżeństw, rodzinę zastępczą dla ukraińskiej dziewczynki, chorobliwą zazdrość i ważną umiejętność wybaczania, kryzysy zawodowe i ratunek w trudnej własnej działalności gospodarczej, aktywność społeczną na poziomie lokalnym, próby zmierzenia się z chorobami, w tym z alkoholową i psychicznymi, a przede wszystkim najróżniejsze niuanse zjawiska, które zbiorczo nazywamy miłością. Niezwykłą rolę twórcy „Mjm” przyznają tu miłości rodzinnej, a rodzinny dom Mostowiaków w Grabinie stał się dla milionów widzów symbolicznym miejscem, w którym zawirowania losów i świata ulegają magicznemu uporządkowaniu dzięki wzajemnemu szacunkowi i trwałemu systemowi wartości. Tak, jak szpital w Leśnej Górze jest dla polskich pacjentów miejscem, w którym chcieliby się leczyć, tak kuchnia i sad w Grabinie pozwalają widzom znajdywać pomoc w swoich życiowych problemach. Na tym polega magia tego serialu!
Emisja „M jak miłość”: TVP2, poniedziałek – wtorek, godz. 20:55