• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Eurowizyjne mosty w TVP

12:29, 06.05.2015
Eurowizyjne mosty w TVP!!! pusty LEAD !!!

Dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 pokaże na swoich antenach Telewizja Polska. Zmagania europejskich reprezentantów obejrzą widzowie zarówno Jedynki, jak i TVP HD, TVP Polonia oraz TVP Rozrywka, a komentował je będzie tradycyjnie Artur Orzech.

 
Reprezentantka Polski Monika Kuszyńska. Foto: Jan Bogacz/TVP

Building Bridges – to hasło tegorocznej 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Telewizję Polską, a tym samym nasz kraj, zaprezentuje Monika Kuszyńska z piosenką „In The Name Of Love”.

W pierwszym półfinale wystąpią reprezentanci takich krajów, jak: Albania, Armenia, Belgia, Białoruś, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Gruzja, Holandia, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Rumunia i Serbia. W drugim półfinale fani Eurowizji będą mogli głosować na Azerbejdżan, Cypr, Czarnogórę, Czechy, Irlandię, Islandię, Izrael, Litwę, Łotwę, Maltę, Norwegię, Portugalię, San Marino, Słowenię i Szwajcarię. W drugim półfinale wystąpi także Monika Kuszyńska. Natomiast w finale tegorocznego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu wystąpią: Australia (dołączyła do konkursu z okazji jubileuszu), Austria (zeszłoroczny zwycięzca), pomysłodawcy Eurowizji - Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz zwycięzcy z poszczególnych półfinałów – po 10 artystów z każdego.

Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka. Transmisja w Jedynce i TVP Polonia o godz. 21:00 pierwszego półfinału - 19. maja, drugiego półfinału – 21. maja oraz finału Eurowizji 2015 – 23. maja. Natomiast w pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 20. maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz.00:10, drugi półfinał - 22. maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:05 oraz finał Eurowizji 2015 - 24.maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP HD o godz.15:30.

Wprowadzając widzów w eurowizyjny nastrój, przed półfinałami i finałem o godz. 20:25, Jedynka zaprasza na trzy wydania specjalnego programu pt. „Eurowizyjna Rewia Gwiazd”. Artur Orzech oraz Katarzyna Pakosińska i Katarzyna Kwiatkowska przypomną archiwalne, najbardziej popularne występy w sześćdziesięcioletniej historii konkursu oraz fragmenty teledysków tegorocznych reprezentantów krajów biorących udział w Konkursie. Monika Kuszyńska pojawi się także w programie pt. „Gwiazdozbiór TVP Rozrywka” - 23 maja o godz. 22:55 przypomnienie koncertu z udziałem Moniki Kuszyńskiej - „Varius Manx – Krotoszyn 2002”. Następnego dnia, w niedzielę 24 maja o godz. 12:00, 15:55, 17:20 i 22:30 - niezwykły wywiad Artura Orzecha z artystką.

Centrum Informacji TVP