Tegoroczna oferta programowa Festiwalu skierowana była do możliwie jak najszerszego grona odbiorców. Po raz pierwszy w historii opolskiego Festiwalu koncert debiutów (SuperDebiuty ze Skaldami) został przygotowany na jego otwarcie i cieszył się wielkim powodzeniem. W TVP1 i TVP Polonia zebrał on ponad 4,1 mln widownię.
Natomiast spektakl muzyczny „Scenki obscenki czyli Jeremiego Przybory piosenki” w reżyserii Magdy Umer z udziałem wybitnych artystów scen teatralnych i muzycznych obejrzało w TVP 1 i TVP Polonia 1,6 mln widzów, a w Jedyce w 22 min. oglądało go nawet ponad 2,6 mln widzów. Koncert w swej formule nawiązywał do kultowych „Zielono mi” i „Zimy żal”, był to najbardziej misyjny koncert Festiwalu, jaki został zaprezentowany na przestrzeni ostatnich lat. Pierwszego dnia Festiwalu przyznane zostały prestiżowe nagrody: SuperDebiut Festiwalu w Opolu - nagroda imienia Anny Jantar (przyznawana przez TVP1) - dla duetu Justyna Panfilewicz i Mariusz Wawrzyńczyk oraz nagroda Miasta Opole - tradycyjna Karolinka. Specjalną nagrodę TVP z okazji jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej otrzymał Zespół Skaldowie.
Drugi dzień Festiwalu skierowany do najmłodszej grupy odbiorców otworzył koncert SuperJedynki (bilety na ten koncert zostały sprzedane w godzinę od uruchomienia sprzedaży) - przegląd aktualnych przebojów i prezentacja współczesnej sceny muzycznej. Wyboru artystów do koncertu dokonali widzowie, a także słuchacze Programu 1 Polskiego Radia w plebiscycie sms, który zwyczajowo odbywa się na kilka miesięcy przed startem Festiwalu. Tegoroczni laureaci SuperJedynek to m.in.: Justyna Steczkowska (najlepsza artystka), Perfect (najlepszy przebój oraz nagroda widzów), Monika Kuszyńska (artysta bez granic). SuperJedynki to jak co roku jeden z najchętniej oglądanych koncertów Festiwalu (ponad 3,5 mln widzów w TVP1, a w TVP Polonia ponad 138 tys. widz.). Drugim koncertem tego dnia były SuperPremiery - to przegląd różnych gatunków muzycznych. Do koncertu zgłosili się m.in. Natalia Kukulska, IRA, Kasia Popowska, Maryla Rodowicz oraz zwycięzca tego koncertu - Michał Szpak. Tego dnia Edyta Górniak przedstawiła swój recital z okazji 25-lecia pracy artystycznej i została nagrodzona przez Miasto Opole honorową złotą Karolinką (Edyta Górniak pojawiła się na Festiwalu w Opolu 25 lat temu w koncercie Debiuty). Koncert w TVP i TVP Polonia widziało ponad 2 mln widzów (udz. 27,1 proc.).
Ostatniego, trzeciego dnia Festiwalu odbyła się wielka gala z okazji 90. urodzin Polskiego Radia. Koncert adresowany był do szerokiej grupy widzów i cel ten został osiągnięty: śledziło go przed telewizorami ponad 4,6 widzów (udz. 32 proc.), a w 21 minucie nawet 5,5 mln osób. W TVP Polonia koncert obejrzało ponad 215 tys. widzów (udz. 1,4 proc.). W tym czasie Jedynka była niekwestionowanym liderem pasma, zdecydowanie deklasując konkurencję. Podczas jubileuszowego koncertu Grand Prix Festiwalu Magdzie Umer wręczył prezes TVP Juliusz Braun. Diamentowy Mikrofon Polskiego Radia Sławie Przybylskiej, a Złote Mikrofony: Halinie Kunickiej, Alicji Majewskiej i Włodzimierzowi Korczowi wręczył prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. W koncercie, na jednej scenie zaprezentowali się m.in. Edyta Bartosiewicz, Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Leszek Możdzer, Halina Mlynkova, Justyna Steczkowska i Edyta Górniak. Artystom towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa.
Nadzór reżyserski nad całym 52. KFPP Opole 2015 sprawował Marek Bik. Wielkie widowisko telewizyjne na europejskim poziomie podczas niedzielnego koncertu stworzył zaś mistrzowski duet: Marek Bik (reżyseria) i Jacek Dybowski (realizacja).
Centrum Informacji TVP