Strefa ABO (strefa Abonenta) na platformie TVP VOD to najnowsza oferta subskrypcyjna Telewizji Polskiej. Katalog TVP VOD został rozbudowany o treści Premium, produkowane lub dystrybuowane przez BBC Studios, ale też o inne produkcje polskie i zagraniczne. Dzięki porozumieniu z BBC Studios użytkownicy będą mieli dostęp do 700 godzin różnych gatunkowo materiałów, m.in. seriali obyczajowych i komediowych, filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym dokumentów muzycznych oraz dokumentalnych serii przyrodniczych. W pierwszej odsłonie serwisu pojawiło się 150 godzin filmów i seriali. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.
-
Nasze VOD jest w tej chwili najczęściej oglądanym serwisem internetowym na żądanie w Polsce. W marcu serwis zanotował ponad 3,2 mln realnych użytkowników i 48,6 mln odsłon (dane Gemius/PBI marzec 2018). Mamy seriale, filmy ale i serwisy sportowe, a zwłaszcza transmisje sportowe. I mamy ich rekordowo dużo. Spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia liczby jednoczesnych transmisji w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Dzięki strefie ABO budujemy też silniejszą więź z widzami. Dostęp do niej mają nie tylko płacący abonament, ale również osoby z niego zwolnione, na przykład osoby starsze i niepełnosprawne. To pozwala im oglądać wszystkie treści za darmo. Pozostali widzowie VOD mają dostęp do Strefy ABO za niewielką opłatą – mówi Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.
Wśród już dostępnych na platformie treści znajdują się, m. in.: „Burton i Taylor”- rewelacyjna fabuła ze świetną rolą Heleny Bonham Carter w roli Elizabeth Taylor; „Ostatni posterunek” („Last post”) – serial mający swoją polską premierę na platformie TVP VOD oraz takie klasyki jak „Allo, ‘Allo!”, „Wojna i pokój”, „Duma i uprzedzenie” czy brytyjski „Dom z kart” („House of Cards” z 1990 roku). Pierwsze odcinki wybranych tytułów zostaną udostępnione do obejrzenia za darmo.
-
Liczymy na to, że nasi najwierniejsi widzowie będą nas oglądać również w Internecie. Płacąc abonament gwarantują realizację misji publicznej i zostaną przez nas docenieni przez dostęp do bogatej treści Premium. Przygotowaliśmy kilkaset pozycji na start serwisu, a będzie ich regularnie przybywać. Duży nacisk kładziemy też na tematyczne zróżnicowanie naszej oferty. To ważne, ponieważ prawie 60% użytkowników VOD stanowią ludzie młodzi, do 34 roku życia. Chcemy dać im to, co ich interesuje - dodaje Maciej Stanecki.
Oprócz kultowych pozycji i nowości z katalogu BBC Studios w strefie ABO można oglądać kilkadziesiąt produkcji z całego świata:
• Prapremiery kilkunastu emitowanych seriali TVP takich jak m.in.: „M jak miłość”, „Korona królów”, „Leśniczówka”, „Ojciec Mateusz” czy „Wojenne dziewczyny”;
• Całe sezony seriali zagranicznych takich jak m.in.: brytyjski „Riviera”, francuski „Kontakt” czy japoński „Grupa specjalna Kryzys”;
• Filmy fabularne polskie i zagraniczne, takie jak m.in.: „Córki dancingu”, „Demon”, „Królewicz olch” czy „Czarny kot bały kot”, „Ostatnie metro”, „Skradzione pocałunki”;
• Filmy i serie dokumentalne, takie jak m.in.: „Ostatni w Aleppo”, „Obcy w raju”, „Odyseja filmowa”, „Legendy rocka”, „Gwiazdy kina”;
• Animowane seriale dla dzieci: francusko-belgijsko-luxembuski „Ernest i Celestyna” oraz polskie „Agi Bagi” i „Żubr Pompik”;
• Opery
Strefa ABO będzie wzbogacana o kilkadziesiąt pozycji miesięcznie. Najlepsze filmy, seriale i programy można już oglądać w jakości HD, z napisami. Wszystkie materiały wideo dostępne są również w aplikacjach TVP VOD.
Dostęp do
strefy ABO w TVP VOD dla płatników abonamentu RTV i osób ustawowo zwolnionych z jego płacenia, nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Bezpłatny dostęp do ulubionych treści można uzyskać aktywując konto TVP (na stronach: tvp.pl lub vod.tvp.pl) numerem identyfikacyjnym abonenta. Pozostali widzowie mogą skorzystać z oferty przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni.
Telewizja Polska zadbała również o bezpieczeństwo widzów korzystających z serwisów. Systemy i prywatność użytkowników VOD są zabezpieczone zgodnie z zasadami RODO, zarówno na stronach www, jak na poziomie administracyjnym, czy prawnym.