• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda dla dokumentu Biełsat TV „Nie bój się”

11:13, 02.09.2021
Nagroda dla dokumentu Biełsat TV „Nie bój się”!!! pusty LEAD !!!

Wyprodukowany przez Biełsat TV film dokumentalny Michaiła Arszynskiego „Nie bój się”, zwyciężył w pierwszej edycji Hinzpeter International Press Award w Korei Południowej. Nagroda Koreańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizyjnych otrzymała nazwę na cześć wybitnego niemieckiego dziennikarza Juergena Hinzpetera.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
Film „Nie bój się” pokazuje walkę Białorusinów o uczciwe wybory w 2020 roku. Autorem jest współpracownik Biełsat TV, białoruski dziennikarz i reżyser Michaił Arszynski. Kamera towarzyszy trzem osobom, które odpowiedziały na wezwanie blogera Siarhieja Cichanouskiego i wzięły udział w kampanii prezydenckiej. Michaił Arszynski obserwuje od środka wszystkie jej etapy – od zbierania podpisów, przez zjednoczenie sztabów wyborczych po aresztowaniu kandydatów, aż po wspólne objazdy po białoruskiej prowincji – i pokazuje, w jaki sposób białoruskie władze na każdym kroku utrudniają działania opozycjonistów.

Oprócz Michaila Arszynskiego nagrodzono również dwójkę dziennikarzy z Mjanmy, których nazwisk ze względu na ich bezpieczeństwo zdecydowano się nie publikować, a także współpracującego ze stacjami ABC i PBS Bruno Federico i, pośmiertnie, Yu Young-gil, związaną z telewizją CBS.

Więcej o filmie: https://belsat.eu/pl/films/28-06-2021-nie-boj-sie