• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Walka stulecia Mayweather jr – Pacquiao w Telewizji Polskiej!

09:41, 18.04.2015
Walka stulecia Mayweather jr – Pacquiao w Telewizji Polskiej!!!! pusty LEAD !!!

Tylko w Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć pojedynek Floyda Mayweathera juniora z Mannym Pacquiao o tytuł mistrza świata federacji WBC, WBA i WBO kategorii półśredniej. Galę z Las Vegas, podczas której zostanie rozegrana ta walka stulecia pokażą TVP1 i TVP Sport w nocy z 2 na 3 maja.

 
(fot. PAP\EPA)

Podziel się:  Więcej
To będzie hit! Po bardzo długich negocjacjach dwaj wielcy pięściarze wejdą razem do ringu. Walka stulecia to rywalizacja niepokonanego Floyda Mayweathera juniora (47 zwycięstw, 26 KO) z Filipińczykiem Mannym Pacquiao (57 zwycięstw – 5 porażek – 2 remisy, 38 KO). Amerykanin jest uważany za najlepszego boksera globu, a Filipińczyk, który w swoim kraju uchodzi za bohatera narodowego, zdobywał tytuły mistrza świata w aż sześciu kategoriach wagowych. 

 Mayweather to obecnie czempion wagi półśredniej federacji WBC i WBA, znajduje się na pierwszym miejscu listy najbogatszych sportowców ze 105 mln dol. dochodu w 2014 r. (m.in. przed Cristiano Ronaldo i LeBronem Jamesem). Pacquiao to mistrz w tej samej kategorii federacji WBO, a we wspomnianym rankingu magazynu „Forbes" jest 11. – 41,8 mln dol. zysku w 2014 r. Obaj zarobią także niebotyczne gaże za tę walkę – Mayweather ma się wzbogacić o ponad 100 mln dolarów, Pacquiao – 80 mln dol. 

Gala co najważniejsze będzie dostępna dla wszystkich – pokaże ją TVP1, a także TVP Sport. Początek transmisji w Jedynce o 3.00, a w TVP Sport - 2.45. Skomentuje ją Sebastian Szczęsny, a studio poprowadzi Marek Rudziński. 

Centrum Informacji TVP