• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nowa odsłona sport.tvp.pl

15:41, 17.09.2015
Nowa odsłona sport.tvp.pl!!! pusty LEAD !!!

Rozbudowana biblioteka sportowych materiałów wideo, dostęp do wyników wszystkich najważniejszych rozgrywek sportowych świata, nowa przejrzysta szata graficzna i szeroka dostępność na urządzeniach mobilnych – to główne elementy nowej odsłony serwisu internetowego sport.tvp.pl. Strona w nowej wersji została udostępniona w czwartek, 17 września.

 
Nowa odsłona sport.tvp.pl

Serwis internetowy Telewizji Polskiej www.sport.tvp.pl jest w czołówce portali sportowych, zajmując stałe miejsce w pierwszej czwórce rankingu Gemius Megapanel (2 mln realnych użytkowników). Teraz sport.tvp.pl jest dostępny w nowej odsłonie. Głównymi elementami serwisu są: sekcja wideo, a także rozbudowany dział wyników on-line ze wszystkich rozgrywek sportowych.

Na stronie w nowej wersji jest również dział felietonów dziennikarzy TVP Sport oraz aktualne informacje o ofercie programowej Telewizji Polskiej w tym transmisjach internetowych. Na sport.tvp.pl można znaleźć także magazyny oraz materiały wideo ze sportowych programów informacyjnych.

Nasz serwis jest nie tylko źródłem rzetelnych i wiarygodnych informacji sportowych, lecz także przede wszystkim największą legalną biblioteką multimediów – mówi Marian Kubalica, zastępca dyrektora TVP Sport. – Liczba internautów odwiedzających stronę sport.tvp.pl w ciągu ostatnich kilku lat wzrosła o ponad 130 procent, aktualnie nasze transmisje on-line ogląda po kilkadziesiąt tysięcy, a serwis odwiedza blisko 2 miliony internautów miesięcznie – dodaje. – W kontekście nowych mediów TVP Sport już od lat stosuje strategię „digital first” i wiele materiałów wideo premierowo jest udostępnianych w Internecie czy aplikacji mobilnej.

Sport.tvp.pl jest teraz udostępniony również w wersji mobilnej, co pozwala sprawdzać informacje, oglądać materiały wideo czy transmisje on-line na wszystkich rodzajach urządzeń.

Redakcja serwisu sport.tvp.pl, pod kierownictwem Leszka Jarosza, jest jedną z niewielu polskich stron internetowych, która równocześnie poza informacjami i wynikami sportowymi udostępnia także wideo i legalne transmisje. W czasie ostatniego mundialu w Brazylii serwis odnotował ponad 16 mln odtworzeń materiałów wideo z rekordem równoczesnych widzów transmisji w historii polskiego Internetu – aż 457 tys. razy była odtwarzana transmisja meczu finałowego Niemcy – Argentyna. Sport.tvp.pl w roku 2016 będzie na wyłączność transmitował w Internecie igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, a w 2018 r. - piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji.

Już dziś na stronie można zobaczyć premierowy odcinek cyklu „Legia Mistrzów. 20 lat minęło…”, klipy z meczów Legii Warszawa i Lecha Poznań w Lidze Europejskiej oraz transmisję z półfinału Eurobasketu: Hiszpania – Francja.

Centrum Informacji TVP