• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Kolejny międzynarodowy sukces programu „Pełnosprawni”

11:32, 29.10.2015
Kolejny międzynarodowy sukces programu „Pełnosprawni”!!! pusty LEAD !!!

Magazyn TVP Sport „Pełnosprawni” został zakwalifikowany do finałowego konkursu prestiżowego 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych w Mediolanie.

 
Logotyp programu

Podziel się:  Więcej
Organizatorem tego wydarzenia medialnego, którego zakończenie i najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną już w niedzielę 1 listopada jest Międzynarodowa Federacja Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych (FICTS), zrzeszająca ponad sto krajów ze wszystkich kontynentów. Tegoroczna edycja ma specjalny przebieg z uwagi na patronat trwających od 1 maja Międzynarodowych Targów EXPO. Sześć dni, 130 produkcji z 36 krajów (wybranych z 972 zgłoszeń z 55 państw), 25 premier światowych, 50 dyscyplin sportowych, 30 godzin nie publikowanych przekazów olimpijskich, 12 ekranów w technologii 4k, 200 reżyserów i producentów, 202 telewizje zaangażowane w projekt – tak organizatorzy reklamują tegoroczną edycję.

„Pełnosprawni” to cykliczny program, emitowany od lat w TVP1 oraz TVP Sport, traktujący o sportowcach i sporcie osób niepełnosprawnych. Ci wspaniali ludzie mimo dysfunkcji znakomicie radzą sobie w życiu codziennym i spełniają swe sportowe marzenia na krajowych i światowych arenach – rzuceni przez los w nurt niepełnosprawności emanują radością życia i niebywałą zaradnością.

Prowadząca od lat ten program Paulina Malinowska-Kowalczyk jest uznaną w Polsce dziennikarką zajmującą się tematyką sportu osób z niepełnosprawnością. Za realizowany w Redakcji Transmisji i Publicystyki TVP Sport projekt odpowiada Renata Bielecka, pracująca z oddanym sprawie zespołem.

Program otrzymał już wcześniej prestiżowe nagrody „Oczy Otwarte”, „Filmowy Laur” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Sportowych w Mediolanie czy „Motyl 2014” podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja, Ty i Ja” za działania w zakresie popularyzowania wszelkich form integracyjnych.

Program „Pełnosprawni” emitowany jest w TVP1 w każdą sobotę, ok. godz. 7.00, a także w TVP Sport w każdy wtorek ok. godz. 17.30. Wszystkie odcinki są dostępne także na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Centrum Informacji TVP