• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Film dokumentalny „Bracia” nagrodzony Złotym Gołębiem

16:29, 02.11.2015
Film dokumentalny „Bracia” nagrodzony Złotym Gołębiem!!! pusty LEAD !!!

Najnowszy film dokumentalny „Bracia” w reżyserii Wojciecha Staronia, wyprodukowany wspólnie z TVP1 zdobył Złotego Gołębia na zakończonym w minioną niedzielę festiwalu DOK.Leipzig.


Podziel się:  Więcej
Po blisko 80. latach od zesłania na Syberię, bracia Kułakowscy decydują się na powrót do Polski, by zacząć życie od nowa - Alfons i Mieczysław Kułakowski w wieku ponad 70. lat wrócili z Kazachstanu do Polski. Przez całe życie byli razem, na początku zesłani do łagrów, później w sowieckim Kazachstanie aż wreszcie udało im się zamieszkać w Polsce. Kochają się, ale i zarazem nienawidzą. Jeden jest artystą, drugi realistą. To film o podnoszeniu się i zaczynaniu wszystkiego od nowa.

Film odniósł także sukces na Festiwalu w Locarno, gdzie zdobył Grand Prix sekcji La Semaine de la Critique oraz był bardzo dobrze przyjęty przez widzów na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Dokument został wyprodukowany przez firmę Staroń-Film, był współfinansowany przez Telewizję Polską, PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Reżyser Wojciech Staroń to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców filmowych, dokumentalista oraz autor zdjęć (nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem). Jego poprzedni film dokumentalny „Argentyńska lekcja” otrzymał ponad 20 nagród na całym świecie.