• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Pełnosprawni” z wyróżnieniem podczas Festiwalu w Mediolanie

15:35, 04.11.2015
„Pełnosprawni” z wyróżnieniem podczas Festiwalu w Mediolanie!!! pusty LEAD !!!

Magazyn TVP Sport „Pełnosprawni” otrzymał wyróżnienie „Mention d’Honneur” prestiżowego 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych w Mediolanie.

 
Festiwalowe wyróżnienie dla programu „Pełnosprawni"

Podziel się:  Więcej
Program „Pełnosprawni” – emitowany od wielu lat w TVP1 i TVP Sport – został wyróżniony w kategorii „Sportowe wartości”, do której zgłoszono 10 produkcji. Jurorzy docenili zaangażowanie autorów, przedstawiających sport osób z niepełnosprawnością w szczególny sposób. Uznanie zyskało pokazywanie tych wspaniałych ludzi, którzy mimo dysfunkcji znakomicie radzą sobie w życiu codziennym i spełniają swe sportowe marzenia na krajowych i światowych arenach.

Od wielu lat program prowadzi dziennikarka Paulina Malinowska-Kowalczyk, dobrze znana w środowisku osób niepełnosprawnych – od 2002 roku współpracuje z Telewizją Polską i współtworzyła wielką kampanię paraolimpijską „Ateny 2004”. Za cały projekt „Pełnosprawni” odpowiedzialna jest Renata Bielecka, niezwykle doświadczona dziennikarka, doceniana we wszystkich formach telewizyjnych. Zespół tworzy grupa niezwykłych dziennikarzy, znakomicie odnajdujących się w tej trudnej i wymagającej dużego wyczucia oraz wielkiej wrażliwości tematyce, m.in.: publicystka Sylwia Michałowska, dziennikarz „Teleexpressu” Bartłomiej Jakubowski, znani również z wielu sportowych programów TVP – Dominik Jabłecki i Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, podobnie jak Tomasz Sobiecki, Jacek Zakrzewski czy Natalia Mróz z TVP Kraków. Na co dzień współpracują ze świetnymi montażystami TVP, jakimi są: Jarosław Dziedzic, Bogusław Koziarski, Adam Kawiak, czy bracia Adam i Filip Goworkowie. Program realizowany jest w Redakcji Transmisji i Publicystyki TVP Sport pod kierownictwem Marka Oblacińskiego, a jego produkcją zajmują się: Tamara Czyż-Kasperek i Magdalena Sitek z Agencji Produkcji Telewizyjnej TVP.

Program już wielokrotnie wcześniej był wyróżniany, otrzymał m.in.: prestiżową nagrodę „Oczy Otwarte”, „Filmowy Laur” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Sportowych właśnie w Mediolanie, czy „Motyl 2014” podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja, Ty i Ja” za działania w zakresie popularyzowania wszelkich form integracyjnych.

Program „Pełnosprawni” emitowany jest w TVP1 w każdą sobotę, ok. godz. 6.45, a także co drugi tydzień we wtorki ok. godz. 17.30, w dłuższym formacie czasowym w TVP Sport. Wszystkie odcinki są dostępne także na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Organizatorem corocznego Festiwalu w Mediolanie jest Międzynarodowa Federacja Filmów i Telewizyjnych Programów Sportowych (FICTS), zrzeszająca ponad sto krajów ze wszystkich kontynentów. Tegoroczny Festiwal miał specjalny przebieg z uwagi na patronat trwających od 1 maja Międzynarodowych Targów EXPO. W jego trakcie pokazano 143 filmy i programy telewizyjne z całego świata.

Centrum Informacji TVP