• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koprodukcja TVP2 doceniona na kolejnych znaczących Międzynarodowych Festiwalach Filmowych

12:04, 31.05.2016
Koprodukcja TVP2 doceniona na kolejnych znaczących Międzynarodowych Festiwalach Filmowych!!! pusty LEAD !!!

Film dokumentalny pt. „Mów mi Marianna” koprodukowany przez Redakcję Filmów Dokumentalnych i Reportażu TVP 2 został kolejny raz doceniony na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych. Tym razem film Karoliny Bielawskiej otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu oraz wyróżnienie specjalne od krytyków filmowych w ramach 18th Docaviv International Documentary Film Festival Tel Aviv. Film został w również doceniony na festiwalu DocsBarcelona International Documentary Film Festival, gdzie otrzymał nagrodę za najlepszy film debiutującej reżyserki.

 
Kadr z dokumentu

Podziel się:  Więcej
„Mów mi Marianna” to przejmująca opowieść o czterdziestoletniej atrakcyjnej kobiecie. Powoli wchodzimy w jej życie, by zrozumieć decyzję, jaką podjęła. Odeszła od osób, które kochała. Pozwała rodziców do sądu, bo tylko tak mogła zmienić zapis w metryce. A wszystko po to, by zmienić płeć i po prostu być sobą.

Opowieść o Mariannie jest dwu wątkowa. Teatralna gdzie zmaga się z przeszłością oraz dokumentalna, gdzie walczy z nieoczekiwanymi sytuacjami, które dramatycznie zmieniają jej los. Okazało się, że życie napisało scenariusz, jakiego nikt się nie spodziewał, a cena wolności i wymarzonej kobiecości jest bardzo wysoka.