• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Orzeczenie KE z 7.12.2017 w sprawie programu "Magazyn śledczy Anity Gargas" z 6.09.2017 r.

15:29, 03.01.2018
Orzeczenie KE z 7.12.2017 w sprawie programu "Magazyn śledczy Anity Gargas" z 6.09.2017 r.!!! pusty LEAD !!!

Podziel się:  Więcej
Komisja Etyki TVP otrzymała skargę Pana Kevina Martina z The Stockwood Park Academy, znajdującej się w Luton w Wielkiej Brytanii. Skarga dotyczyła działań dziennikarzy TVP, przygotowujących materiał do programu "Magazyn śledczy Anity Gargas". W skardze do Komisji zarzucono dziennikarzom, że bez uzyskania odpowiedniej zgody próbowali filmować pracowników oraz dzieci uczęszczające do szkoły w Luton.

Komisja wdrożyła postępowanie wyjaśniające i zapoznała się z materiałem filmowym zrealizowanym w Luton, wyemitowanym w programie "Magazyn śledczy Anity Gargas" w dniu 6.09.2017 r., w TVP1 oraz z pisemnymi wyjaśnieniami red. Anity Gargas.

Po przeprowadzonym postępowaniu Komisja Etyki uznała, że w wyemitowanym materiale nie zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej. Zgodnie z wyjaśnieniami Redakcji dziennikarze "Magazynu śledczego Anity Gargas" odwiedzili szkołę, aby umówić się z jej przedstawicielami na rozmowę w sprawie niepokojących sygnałów o przemocy i agresji, której ofiarami miały paść polskie uczennice. Według Redakcji ich wizyta w recepcji szkoły ograniczyła się do przedstawienia, wylegitymowania i poproszenia o udzielenie wywiadu. Redakcja oświadczyła, że w czasie tej rozmowy dziennikarze nie mieli przy sobie kamery.

Po analizie materiału wyemitowanego w "Magazynie śledczym Anity Gargas" Komisja stwierdziła, że dochowano wszelkiej staranności w prezentowaniu wizerunku małoletnich.

w imieniu Komisji Etyki TVP

Jolanta Roman-Stefanowska

Przewodnicząca