• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagroda dla Telewizji Polskiej za promowanie nauczania św. Jana Pawła II

12:43, 17.10.2018
Nagroda dla Telewizji Polskiej za promowanie nauczania św. Jana Pawła II!!! pusty LEAD !!!

16 października w Świątyni Opatrzności Bożej podczas koncertu „Oratorium minorum – Pieśń o Bogu ukrytym” zostały uhonorowane osoby i instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się do propagowania nauczania św. Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych znalazła się Telewizja Polska. Nagrodę w imieniu TVP odebrał Piotr Gursztyn.

 
Piotr Gursztyn odbiera w imieniu TVP nagrodę

Podziel się:  Więcej
40 lat temu 16 października kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Chcąc uczcić ten dzień Polska Opera Królewska zaprezentowała „Oratorium minorum – Pieśń o Bogu ukrytym”.

Debiutancki poemat Karola Wojtyły „Pieśń o Bogu ukrytym” z 1944 roku stał się inspiracją „Oratorium Minorum” Włodka Pawlika. Poemat w swym charakterze przypomina modlitwę – dialog poety z Bogiem, bogaty w rozważania filozoficzne. Przejmująca i piękna muzyka Włodka Pawlika doskonale uwydatnia kunszt poetycki i sens słów przyszłego papieża. Oratorium wykonane zostało przez Polską Operę Królewską po raz pierwszy w kwietniu 2018 r. i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

Wydarzenie współtworzą: Włodek Pawlik ze swoim triem jazzowym, Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod dyrekcją Tadeusza Karolaka oraz soliści: Aneta Łukaszewicz i Witold Żołądkiewicz. Fragmenty poematu oraz innych utworów Karola Wojtyły recytował Ryszard Peryt.