• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagrody dla TVP Historia

15:25, 26.11.2018
Nagrody dla TVP Historia!!! pusty LEAD !!!

Nagrodę specjalną Festiwalu Sztuki Faktu w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości otrzymała TVP Historia za kształtowanie wrażliwości i świadomości historycznej.

 
Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia

Podziel się:  Więcej
Podczas gali wieńczącej VI edycję Festiwalu Sztuki Faktu nagrodę z rąk prezydenta miasta Toruń Michała Zaleskiego odebrał Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia. – „Motto tegorocznej edycji festiwalu: Łączy nas historia jest mi szczególnie bliskie i wierzę, że dla nas Polaków niezmiernie ważne, staramy się codziennie realizować je na naszej antenie” – mówił odbierając nagrodę.

Odbywający się po raz szósty w Toruniu Festiwal Sztuki Faktu dedykowany jest gatunkom wyrastającym ze sztuki faktu w filmie, telewizji, teatrze i muzyce. Festiwalowi towarzyszyły pokazy filmów dokumentalnych o tematyce historycznej m.in. zrealizowanych przez TVP Historia „Z archiwum zimnej wojny” Andrzeja Mietkowskiego i Jana Sosińskiego. „Jaster, tajemnica Hela” autorstwa Marka Tomasza Pawłowskiego i Małgorzaty Walczak, a także z cyklu „Wojownicy czasu” Grzegorza Gajewskiego.

Produkcje TVP Historia otrzymały także nagrody na XII Festiwalu Polonijnym Losy Polaków 2018 organizowanym przez Fundacje Polska-Europa-Polonia w ramach wieloletniego programu „Niepodległa” związanego ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Grand Prix Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego otrzymał Leszek Wiśniewski, dziennikarz TVP3 Lublin za filmy historyczne, m.in. „Trzy losy jedna Polska” i „Jastków 1915” zrealizowane dla TVP Historia w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd TVP dla oddziałów terenowych TVP na filmy dokumentalne i reportaże związane ze 100-leciem odzyskania Niepodległości.