• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koprodukcja TVP „Miłość i puste słowa” doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka - One World w Pradze

14:00, 13.03.2019
Koprodukcja TVP „Miłość i puste słowa” doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Prawach Człowieka - One World w Pradze!!! pusty LEAD !!!

Film dokumentalny „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej miał swoją premierę na festiwalu One World International Human Rights Documentary Film Festival (Międzynarodowy Festiwal Filmów o Prawach Człowieka – One World) w Pradze. Koprodukcja Telewizji Polskiej i Studia Filmowego Kronika została zakwalifikowana do konkursu międzynarodowego festiwalu.

 
Kadr z dokumentu „Miłość i puste słowa”

Podziel się:  Więcej
„Miłość i puste słowa” to dramat wieloletniego małżeństwa, które musi zmierzyć się z nieuchronnością odchodzenia w niepamięć. Czy odnajdą się w rzeczywistości, w której nie ma miejsca dla starych ludzi? Czy on zdoła przeprowadzić żonę przez doświadczenie choroby, tak, by oszczędzić jej niepotrzebnego lęku?

Bohaterami pełnometrażowego filmu dokumentalnego w reżyserii Małgorzaty Imielskiej są Adam i Wanda, wieloletnie małżeństwo. On jest zdrowy, ona choruje na Alzheimera. Filmowa historia rozpoczyna się, gdy stan kobiety gwałtownie się pogarsza, a jej niepamięć staje się coraz bardziej dojmująca. Adam sam opiekuje się żoną. Codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Myje, karmi, zmienia pieluchy. I ciągle przypomina o dawnym życiu. Pokazuje stare, amatorskie filmy z ich przeszłości, a na nich ich samych. Młodych, zakochanych. Wierzących w szczęśliwą przyszłość. Wspólną przyszłość. Adam postanowił, że nie odda Wandy. Po prostu. Na przekór temu, że jego życie staje się piekłem. Wbrew radom lekarzy i rodziny. Postanowił, że nie zrobi tego nawet wtedy, gdy ona zapomni jego imię. Wie, że jej oczy zawsze szukają jego. Czy zdoła wypełnić swoje przyrzeczenie?

Realizatorzy filmu:
Małgorzata Imielska – reżyser, scenarzysta
Barbara Ławska – producent i kierownik produkcji Studia Filmowego KRONIKA
Maciej Kozłowski – autor zdjęć
Aleksander Musiałowski – kompozytor, muzyk, reżyser dźwięku
Marek Napiórkowski – kompozytor

Festiwal One World odbywa się w Pradze od roku 1999. Jest to jeden z najważniejszych tego typu festiwali na świecie. W 2007 zdobył specjalne wyróżnienie UNESCO za wkład w edukację w dziedzinie praw człowieka.

Pokazy filmu „Miłość i puste słowa” zaplanowane zostały w dniach 12-16 marca.

Więcej informacji o festiwalu:
www.oneworld.cz