Komisja Etyki TVP otrzymała skargę Pana Roberta Ostrowskiego-Jagody na materiał o 
Fundacji Euroweek, wyemitowany w programie „Alarm” TVP1, w dniu 20.12.2018 r. Skarżący napisał, że „(…) 
TVP nakręciło materiał o Euroweek z pominięciem jakichkolwiek zasad etyki dziennikarskiej. Została użyta manipulacja, celowe negatywne nacechowanie użytych słów i materiałów. (…)”
W związku z tym Komisja wdrożyła postępowanie wyjaśniające, w tym m.in.: 
- zapoznała się ze skargą Pana Roberta Ostrowskiego-Jagody z 21.12.2018 r.; 
- obejrzała zaskarżony materiał o 
Fundacji Euroweek, wyemitowany w programie „Alarm” TVP1, w dniu 20.12.2018 r.; 
- zapoznała się z pisemnymi wyjaśnieniami redakcji. 
Na tej podstawie Komisja stwierdziła, że w materiale nie zostały naruszone 
Zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej S.A. 
Autorzy zajęli się sprawą po oskarżeniach wysuniętych przez zaniepokojonego rodzica, którego dziecko uczestniczyło w warsztatach językowych organizowanym przez 
Fundację Euroweek. Opublikowane w Internecie zdjęcia nastoletnich dziewcząt w objęciach wolontariuszy – dorosłych mężczyzn, wzbudziły podejrzenia o możliwych niedozwolonych zachowaniach w stosunku do dzieci i stąd wynikła potrzeba realizacji materiału. 
Zdaniem Komisji dziennikarze dołożyli wszelkich starań aby fakty w materiale zostały przedstawione rzetelnie i dokładnie, przy uczestnictwie obu stron. Prezesowi 
Fundacji Euroweek umożliwiono zaprezentowanie swojego stanowiska, z czego skorzystał i ujęte to zostało w materiale. 
Komisja wskazuje, że temat był społecznie ważny, a dziennikarze mieli obowiązek zająć się nim, tym bardziej, że sprawa dotyczyła małoletnich, wobec których odpowiedzialność jest największa. 
w imieniu Komisji Etyki TVP 
Dariusz Bohatkiewicz 
Przewodniczący