• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP z nagrodą w konkursie na najlepszy spot promocyjny EBU!

15:22, 22.05.2019
TVP z nagrodą w konkursie na najlepszy spot promocyjny EBU!!!! pusty LEAD !!!

„Bądźmy razem jesienią” - spot promujący jesienną ramówkę Telewizji Polskiej zdobył drugą nagrodę w konkursie EBU na najlepsze spoty promocyjne krajów Eurowizji.

 
Leszek Ratajczak, zastępca dyrektora ds. oprawy Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy oraz Łukasz Kasprzycki, producent

Podziel się:  Więcej
Spot, wyprodukowany w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, zdobył uznanie jurorów Europejskiej Unii Nadawców w kategorii „najlepsze wykorzystanie muzyki/dźwięku w promocji”.

- Już sama nominacja była dla nas dużym sukcesem. W tym roku o nagrodę EBU ubiegało się 245 produkcji. W finale konkursu w Tallinie nominowane produkcje były oceniane przez ponad 100 osób, reprezentujących kraje zrzeszone w Eurowizji. To wysokiej klasy specjaliści. To właśnie te osoby wyznaczają światowe trendy w dziedzinie oprawy telewizyjnej, promocji oraz marketingu. Tym bardziej cieszy, że nasza produkcja została przez to gremium tak wysoko oceniona – komentuje sukces Telewizji Polskiej Leszek Ratajczak, zastępca dyrektora ds. oprawy Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy.

Autorem spotu i reżyserem jest Maciej Puczyński, producentem Łukasz Kasprzycki. Muzykę do spotu skomponowali Maciej Puczyński i Filip Kuncewicz. Spot „Bądźmy razem jesienią” był emitowany na wszystkich antenach Telewizji Polskiej oraz w mediach społecznościowych TVP.

- Oryginalny pomysł, zaangażowany i zgrany Zespół producencki, otwartość na współpracę z młodymi, obiecującymi twórcami to recepta na sukces, który stał się udziałem Telewizji Polskiej – dodaje Leszek Ratajczak.

W finale konkursu EBU w Tallinie, produkcja TVP przegrała nieznacznie z propozycją BBC. W pokonanym polu znalazły się spoty promocyjne telewizji publicznych z Niemiec, Norwegii i ze Szwajcarii.