• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Orzeczenie KE z 13.07.2021 r. w spr. skargi Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

10:21, 17.11.2021
Orzeczenie KE z 13.07.2021 r. w spr. skargi Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.!!! pusty LEAD !!!
Komisja Etyki TVP otrzymała skargę pana Andrzeja Piotrowskiego –Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie na (…) „dziennikarkę TVP S.A., która w dniu 16.02.2021 r. bez uprzedniej zapowiedzi wtargnęła do pomieszczenia znajdującego się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie i zakłóciła spotkanie Dyrektora PCPR w Krotoszynie – Andrzeja Piotrowskiego, Kierownika Działu Wsparcia Rodziny – Renaty Zych-Kordus z Dyrektorem Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Koszalinie”. Reportaż, do którego dziennikarka zbierała materiały wyemitowano w programie „Alarm!” TVP1, w dniu 20.02.2021 r.
W związku z powyższym Komisja Etyki wdrożyła postępowanie wyjaśniające. W toku postępowania zapoznała się:
• ze skargą pana Andrzeja Piotrowskiego - Dyrektora PCPR w Krotoszynie;
• z wyjaśnieniami red. Justyny Szubert-Kotomskiej;
• z reportażem o rodzinie Cerekwickich, wyemitowanym w programie „Alarm!” TVP1, w dniu 20.02.2021 r.
Na tej podstawie Komisja Etyki TVP orzekła, że autorka reportażu nie naruszyła Zasad etyki dziennikarskiej obowiązujących w TVP.

Materiał wyemitowany na antenie opowiadał o oskarżeniu (na podstawie anonimowego zgłoszenia) przez PCPR w Krotoszynie małżeństwa Cerekwickich o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad jednym z podopiecznych, a także pobicie noworodka. Państwo Cerekwiccy przed sądem dowiedli swojej niewinności i zostali oczyszczeni z wszystkich zarzutów. Dziennikarka dołożyła wszelkich starań, aby w materiale ukazały się stanowiska wszystkich stron, w tym PCPR w Krotoszynie. Komisja uznała wyjaśnienia dziennikarki za wystarczające i orzeka jak na wstępie.

w imieniu Komisji Etyki TVP

Krzysztof Ziemiec

Przewodniczący