• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Sylwester z Dwójką. Przebojowa Europa - Wrocław 2014

15:04, 03.12.2014
Sylwester z Dwójką. Przebojowa Europa - Wrocław 2014!!! pusty LEAD !!!

TVP2 i Miasto Wrocław jak co roku zapraszają na wielką, szampańską zabawę sylwestrową. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia widzowie przed telewizorami oraz publiczność zgromadzona na wrocławskim rynku będzie się bawić w rytm największych przebojów Europy!

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Na scenie wystąpią m.in.: Bajm, LemOn, Pectus, Perfect, Margaret, Natasza Urbańska, Donatan & Cleo, Patrycja Markowska, Rafał Brzozowski, Bracia, Afromental, Mesajah, Marek Piekarczyk, Piersi oraz finaliści programu „The Voice of Poland”. Pojawią się także gwiazdy zza granicy: obdarzony prawdziwie włoskim temperamentem Drupi, Thomas Anders z legendarnego zespołu Modern Talking i inni…

Tej nocy widzów Dwójki oraz wrocławian czeka niezapomniana, pełna emocji muzyczna podróż bez granic. Ze sceny zabrzmią największe europejskie przeboje, które Polacy znają i kochają od lat. Od gorących rytmów południa, przez folkowe Bałkany, melodyjne Włochy, poetycką Francję, rockową Anglię, po przebojową Szwecję i oczywiście największe, rodzime hity! Cały wrocławski rynek zatańczy też charakterystyczne tańce europejskie, m.in. zorbę, flamenco, walca angielskiego czy taniec irlandzki.

W trakcie pięciu godzin muzycznej podróży przez Europę usłyszymy około 50 przebojów. A wszystko to absolutnie na żywo i bez playbacku, co jest wyróżnikiem oraz swoistą wizytówką corocznych koncertów sylwestrowych z Dwójką! Tradycyjnie już w scenariuszu wieczoru będzie miejsce dla kabaretu – w tym roku w sylwestrową noc widzów Dwójki będzie zabawiać kabaret KSM (Kabaret Skeczów Męczących), który w jedną noc zwiedzi całą Europę!

Formuła koncertu – muzyczna podróż bez granic po krajach Europy – to nawiązanie do jednego z najważniejszych programów Unii Europejskiej – projektu Europejska Stolica Kultury. W 2016 roku ten zaszczytny tytuł przypadnie właśnie Wrocławiowi. Gospodarzami wieczoru będą znani widzom telewizyjnej Dwójki prowadzący program „The Voice of Poland”: Maciej Musiał i Tomasz Kammel. Towarzyszyć im będą wyjątkowe i piękne damy: Halina Mlynkowa i Barbara Kurdej-Szatan. Początek emisji w TVP2 już 31 grudnia o godz. 20:00.

Filmowy konkurs na życzenia noworoczne

Przypominamy, że od 17 listopada trwa konkurs na jedyne w swoim rodzaju życzenia noworoczne. Sprawa jest prosta: wystarczy zarejestrować materiał filmowy z życzeniami do rodziny, swoich najbliższych, kolegów, przyjaciół, a nawet sąsiadów lub mieszkańców dowolnej miejscowości czy kraju, zawierające w sobie słowo „Wrocław” w dowolnej formie gramatycznej. Nagranie nie dłuższe niż 20 sekund należy przesłać za pomocą formularza znajdującego się pod adresem: www.wroclaw.pl do 22 grudnia, do godz. 24:00. Najlepsze, zdaniem Komisji Konkursowej Telewizji Polskiej, życzenia zostaną wyemitowane przez TVP2 podczas transmisji koncertu sylwestrowego na rynku we Wrocławiu i jednocześnie wyświetlone na znajdujących się tam telebimach. Ponadto nagrania te zostaną opublikowane na wspomnianej stronie www.wroclaw.pl .

Wszystkie materiały muszą być nagrane w jednym z wybranych formatów: MOV, MPG4, AVI, WMV, MPEGPS, FLV, 3GPP, WebM i wykonane przy użyciu dowolnego urządzenia zapisującego wizję i dźwięk. Szczegóły dotyczące regulaminu dostępne są na stronie www.wroclaw.pl .

Jednocześnie zapraszamy przedstawicieli mediów do relacjonowania wrocławskiego Sylwestra z Dwójką 2014 (Rynek, 31.12.2014 r.). Zgłoszenia akredytacji (imię i nazwisko, nazwa redakcji, funkcja, nr telefonu) prosimy przesyłać drogą mailową na adres maja.berny@um.wroc.pl, do 19 grudnia 2014 roku.

Centrum Informacji TVP