• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Złota Gloria dla prof. Bogusławskiego

12:18, 16.01.2015
Złota Gloria dla prof. Bogusławskiego!!! pusty LEAD !!!

Złoty medal Gloria Artis odebrał w czwartek 15 stycznia prof. Michał Bogusławski, jeden z wieloletnich pracowników TVP, nauczyciel kilku pokoleń twórców telewizyjnych, pomysłodawca i kierownik artystyczny cyklu „Małe Ojczyzny”, w którym powstało ok. dwustu filmów dokumentalnych.

 
Wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec wręcza złoty medal Gloria Artis prof. Michałowi Bogusławskiemu

Aktu wręczenia dokonał wiceminister kultury Andrzej Wyrobiec, w obecności Prezesa TVP Juliusza Brauna oraz Przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka i członka KRRiT Krzysztofa Lufta, a także licznych uczniów i przyjaciół Profesora, który zaledwie trzy dni wcześniej ukończył 84 rok życia.

Przypominamy, że Michał Bogusławski to wybitny polski dokumentalista, scenarzysta, reżyser filmowy i teatralny, mistrz twórców młodszego pokolenia reżyserów i dziennikarzy. Zaangażowany w działalność społeczną na rzecz kultury, promowania idei małych ojczyzn i podnoszenia standardów etyki zawodu dziennikarskiego. Wykładowca PWSFTViT w Łodzi, Wydziału Dziennikarstwa UW, kierownik Zakładu Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Ośrodka Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego TVP, rektor Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie. Członek Rady Etyki Mediów w latach 1998 – 2011. Jeden z pierwszych pracowników Telewizji Polskiej (leg. nr 7), z którą związany był przez ponad pięćdziesiąt lat. Twórca i kierownik artystyczny cyklu „Małe Ojczyzny”, w którym powstało ok. dwustu filmów dokumentalnych, oddających głos ludziom zaangażowanych w życie swoich lokalnych środowisk – wsi, miasteczek, regionów. Animator życia społecznego i kulturalnego w Podkowie Leśnej.


Centrum Informacji TVP