• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Organy spółki

15:30, 29.11.2021
Organy spółki!!! pusty LEAD !!!
ZARZĄD TVP S.A.

JACEK KURSKI - PREZES ZARZĄDU

8 stycznia 2016 roku decyzją Ministra Skarbu Państwa otrzymał nominację na Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej. Od 20 listopada 2015 do 7 stycznia 2016 jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadzorował prace resortu związane z ochroną prawa autorskiego i praw pokrewnych: ochroną prawa prasowego.

W latach 2009 – 2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Pierwszy przewodniczący frakcji EFD Europe for Freedom and Democracy. Od 2005 do 2009 poseł na Sejm V i VI kadencji. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Skarbu Państwa i członka sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

W latach 2002- 2005 wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, a wcześniej w latach 1998-2001 wiceprzewodniczący Zarządu Województwa Pomorskiego, jako wicemarszałek województwa sprawował nadzór nad jednostkami kultury.

Od 1994 do 1998 prowadził agencję reklamową i producencką Jacek-FILM.

W 1993 r. opublikował napisaną wspólnie z Piotrem Semką książkę „Lewy czerwcowy”, będącą zapisem wywiadów z politykami związanymi z rządem Jana Olszewskiego na temat kulisów odwołania gabinetu w czerwcu 1992. Rok później zrealizował film „Nocna zmiana” poświęcony tej samej tematyce. W latach 1991 -1994 związany z Telewizją Polską. Wspólnie z Piotrem Semką prowadził magazyn „Reflex” w TVP1 oraz z Wiesławem Walendziakiem program „Lewiatan”. Współtworzył również program „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz oraz był pomysłodawcą i prowadzącym cyklu „Rozmowy karcianego stołu”.

Na przełomie lat 80. i 90. publikował artykuły w prasie niezależnej i prawicowej, m.in. w „Tygodniku Solidarność”. Był współpracownikiem agencji DPA, gdańskim korespondentem polskiej sekcji BBC oraz redaktorem radia podziemnej „Solidarności”. Uczestnik strajków w 1988 r.

Prywatnie pasjonat piłki nożnej. W latach 1998-2002 prezes Ośrodka Piłkarskiego Lechii Gdańsk. W 2001 został odznaczony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W 2017 roku został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności.

MATEUSZ MATYSZKOWICZ - CZŁONEK ZARZĄDU

Uchwalą z dnia 25 kwietnia 2019 r. Rada Mediów Narodowych powołała na stanowisko Członka Zarządu Telewizji Polskiej S.A. pana Mateusza Matyszkowicza.

Mateusz Matyszkowicz pracuje w TVP od lutego 2016 roku. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora TVP Kultura, dyrektora TVP1 oraz zastępcy dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.

RADA NADZORCZA

MACIEJ ŁOPINSKI - PRZEWODNICZĄCY RADY NADZORCZEJ
Pracował m.in. w „Głosie Wybrzeża" i w tygodniku „Czas” (1977-1981), zlikwidowanym w stanie wojennym za sprzyjanie „Solidarności”. W latach 1971-1981 był członkiem PZPR, z której wystąpił po wprowadzeniu stanu wojennego. Odmówił poddania się weryfikacji dziennikarzy.

Od 1982 roku redagował „Solidarność - Pismo Regionu Gdańskiego”. Jednocześnie doradzał Regionalnej Komisji Koordynacyjnej, później zostając jej członkiem. Publikował także w prasie emigracyjnej: „Kulturze”, „Zeszytach Historycznych”, „Kontakcie”. Na przełomie 1982 i 1983 roku spędził kilka miesięcy w areszcie. Razem z M. Wilkiem i Z. Gachem opublikował w 1984 roku książkę „Konspira. Rzecz o podziemnej „Solidarności”. W 1988 uczestniczył w strajkach w Stoczni Gdańskiej. Jako członek RKK wszedł w skład jawnego Tymczasowego Zarządu Regionu w Gdańsku. Redagował „Tygodnik Gdański” i pracował jako menadżer – zarządzał m.in. spółką „Przekaz” , spółką „Prasa Bałtycka”, Agencją Rozwoju Pomorza S.A. i Grupą Zarządzającą „Pomerania” S.A.

W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem Gabinetu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Do Sejmu VII kadencji został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

W latach 2015-2017 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, skąd odszedł na własną prośbę.

Ma spore doświadczenie dziennikarskie, menadżerskie i nadzorcze w spółkach prawa handlowego. 17 lat temu zdał egzamin uprawniający do zasiadania w radach spółek skarbu państwa. Był członkiem rad nadzorczych Funduszu Gospodarczego i Fundacji Gospodarczej „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, KGHM, PZU Asset Management, „Gazety Współczesnej” Radia ARnet.

Przemysław Tejkowski, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej TVP S.A.

Aktor, reżyser, producent radiowy i telewizyjny. Prezes Zarządu Polskiego Radia Rzeszów.

Pracował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Bagatela w Krakowie.

W latach 2007 – 2011 był Dyrektorem Naczelnym Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

W latach 2009–2010 był członkiem Zarządu TVP S.A.

W dorobku posiada kilkadziesiąt ról teatralnych, kilka filmowych, stworzył kilkaset autorskich audycji radiowych, w tym kilkanaście słuchowisk. Jest także autorem kilku tekstów dramatycznych.

RADOSŁAW WŁOSZEK, CZŁONEK RADY NADZORCZEJ

Rocznik 1977. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uzyskał licencje w zakresie zarządzania i pośrednictwa nieruchomościami. Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada tytuł studiów Executive MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu. W latach 2006 – 2008 dyrektor i Prezes Zarządu PUHiT „Kraków” w Krakowie Sp. z o. o, a od 2009r. do 2016 r. związany z CZH S.A. w Katowicach, gdzie kierując Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji Spółki, współpracował m. in.: z „Euroterminalem Sławków” Sp. z o. o. Od 2016 r. Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o. o. W latach ubiegłych wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ŚRH Obroki w Katowicach, sekretarz Rady Nadzorczej CZH S.A w Katowicach-wybrany jako reprezentant załogi, członek Rad Nadzorczych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o. o w Bełchatowie i Enea S.A. w Poznaniu.